Nawigacja

Wtorek 01.04.2025
liczba odwiedzin: 5632854
 
 
WARS i SAWA

Szkoła wspierająca uzdolnionych

Certyfikat EDSS

Certyfiakt E.ON

  • Warszawski tydzień zdrowia psychicznego

    Warszawski tydzień zdrowia psychicznego

    Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2025 r.

  • Światła przyrody „ Spotkanie z Afryką”

    Światła przyrody „ Spotkanie z Afryką”

     

    25.03.2025r. uczniowie klas 2b,2c, 3a, 1b uczestniczyli w  spotkaniu z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem zorganizowanym przez Białołęcki Ośrodek Kultury. Podczas spotkania przenieśliśmy się w świat dzikiej Afryki poznaliśmy język Suahili! Po lekcji obejrzeliśmy cudowny film o przyjaźni i poświęceniu pt.: „Kumba”. Tę lekcję będziemy długo pamiętać.

  • Dzień Kolorowej Skarpetki

    Dzień Kolorowej Skarpetki

     

    21 marca w pierwszy dzień wiosny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję Dzień Kolorowej Skarpetki. Jest to symboliczna akcja związana z obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. W tym dniu ludzie na całym świecie zakładają dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa oraz ich rodzinami. 

    Dlaczego skarpetki? Bo chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, a osoby z zespołem Downa posiadają trzeci chromosom 21 pary - stąd data akcji.

  • Lekcja w kinie

    Lekcja w kinie

    21 marca klasa 4B wzięła udział w niezwykle interesującej lekcji w kinie pt. Czy social media mogą być toksyczne?

    Podczas seansu uczniowie mieli okazję zastanowić się nad wpływem mediów społecznościowych na nasze życie, dowiedzieć się o ich zaletach i zagrożeniach oraz nauczyć się, jak korzystać z nich w sposób odpowiedzialny. Media społecznościowe na stałe już wpisały się w naszą rzeczywistość. Najpopularniejsze z nich, Facebook, kończy w tym roku 20 lat! To oznacza, że rośnie kolejne pokolenie, które nie zna świata bez social mediów.

    Musimy ten fakt zaakceptować, ale nie możemy zapominać o niebezpieczeństwach, które, oprócz oczywistych korzyści, ze sobą niosą. Z jednej strony, dają nam możliwość utrzymywania kontaktów społecznych, tak istotnych, zwłaszcza dla młodych, są świetnym źródłem informacji, ale są też pełne fake newsów, patotreści i przemocy czy złośliwego oprogramowania kradnącego nasze dane. Materiały wysokiej i niskiej jakości mieszają w nich ze sobą i niełatwo je odróżnić.

    O Lekcji:

    - podczas lekcji uczniowie odkryli znaczenie słowa toksyczne

    - dowiedzieli się co oznacza: catfishing, cyberbullying i multitasking

    - jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media zamykają nas w niej?

    - zobaczyli jak media społecznościowe zmieniły sposób komunikacji?

    - przekonali się co zrobić, żeby nie wpływały one negatywnie na nasze życie i nie odbierały nam dobrych relacji z rodziną i przyjaciółmi w realu.

  • Warsztaty w pracowni Artlab

    Warsztaty w pracowni Artlab

     

    18 marca klasa 3b miała okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w pracowni Artlab. W twórczej atmosferze samodzielnie tworzyli pachnące mydełka, czerpiąc radość z kreatywnej pracy!

  • Warsztaty „Miodobranie”

    Warsztaty „Miodobranie”

    13 marca uczniowie klas: 1b, 2a, 2c oraz 3c uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Miodobranie”. Podczas spotkania z pszczelarzem uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda życie w ulu, kim jest królowa pszczół i jakie zadania mają robotnice oraz jakie znaczenie odgrywają pszczoły w przyrodzie. Uczestniczyli w pokazie „Miodobrania” – pokazie wirowania miodu w miodarce, kolejno samodzielne wirowali, następnie spróbowali świeżego miodu. Poznali zawód pszczelarza. Każdy uczeń na pamiątkę uczestnictwa w warsztatach otrzymał słoiczek miodu.

  • Wiosna tuż, tuż….

    Wiosna tuż, tuż….

    11 marca 2025r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p.Marcinem Sadowskim, który przybliżył dzieciom z klas młodszych starosłowiańskie zwyczaje i obrzędy związane z nadejściem wiosny.

    Dzieci wysłuchały opowieści, obejrzały ilustracje i zdjęcia, dla wielu była to okazja do pierwszego kontaktu z kulturą słowiańską.

  • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „ORZEŁ MATEMATYCZNY”

    Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu „ORZEŁ MATEMATYCZNY”

     

    Jak co roku uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym. Jesteśmy z nich bardzo dumni i z radością informujemy, że wśród tegorocznych Laureatów konkursu znaleźli się:

     

    Michał Kolasa kl.2 – 11 miejsce w kraju

    Aleksandra Adamska kl.2 – 15 miejsce w kraju

      Aleksander Kaczmarczyk kl.2 – 15 miejsce w kraju

    Michał Sawin kl.2 – 15 miejsce w kraju

    Lila Tyma kl.2 – 15 miejsce w kraju

    Wojciech Wandel kl.2 – 15 miejsce w kraju

    Radosław Kasprzycki kl.2 - 17 miejsce w kraju

    Natalia Łozińska kl. 2 – 17 miejsce w kraju

    Wojciech Przasnek kl.2 – 17 miejsce w kraju

    Aleksandra Lewaszon kl.2 – 18 miejsce w kraju

    Cezary Klucznik kl.2 – 19 miejsce w kraju

    Matylda Michaluk kl.2 – 19 miejsce w kraju

     

    Wojciech Działa kl.3 - 19 miejsce w kraju

    Alicja Łukaszewska kl.3 – 19 miejsce w kraju

    Piotr Strapczuk kl.3 – 20 miejsce w kraju

    Alan Tyburek kl.3 – 20 miejsce w kraju

     

    Zofia Wasiak kl.4 – 12 miejsce w kraju

    Ignacy Kaleta kl.4 – 18 miejsce w kraju

    Aleksandra Zygmunt kl.4 – 19 miejsce w kraju

    Ewa Kokocińska kl.4 – 20 miejsce w kraju

     

    Filip Kozysa kl.5 – 14 miejsce w kraju

    Izabela Dulińska kl.5 – 20 miejsce w kraju

     

    Bogdan Kuzmenko kl.8 – 19 miejsce w kraju

     

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, ambitnie reprezentowali siebie i naszą szkołę, współzawodniczyli z rówieśnikami z całej Polski. 

  • Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

    Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

    W dniu 06.03.2025r. w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w apelu upamiętniającym Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klasy 8a oraz 8b pod kierunkiem nauczycielek historii, przygotowali montaż słowno muzyczny z tej okazji. Uczniowie uczestniczący w apelu dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat historii Polski po II wojnie światowej, dziejach i losach niektórych żołnierzy wyklętych oraz skąd wzięła się nazwa tego święta narodowego.

  • Dzień Patrona w SP 365

    Dzień Patrona w SP 365

    3 marca 2025 roku obchodziliśmy 111. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły – profesora Wojciecha Zawadzkiego. Był wychowawcą młodzieży, nauczycielem i społecznikiem. Należał do tych ludzi, którym obca jest pogoń za zaszczytami i karierą. Jego wielkość polegała przede wszystkim na tym, że był człowiekiem prawym niezależnie od okoliczności i wiernym, niemodnym dziś, religijnym i patriotycznym wartościom, zamykającym się w haśle „Bóg, Honor, Ojczyzna”. W pracy pedagogicznej największym jego marzeniem było wychować swoich uczniów na porządnych ludzi i dobrych Polaków. Był bohaterem cichym i na pozór mało efektownym. Nie walczył z bronią w ręku, a jednak miał ogromne zasługi w walce o młode umysły, tak z niemieckim okupantem podczas II wojny światowej, jak i z komunistycznymi władzami po wyzwoleniu.

    Z okazji święta tego wybitnego pedagoga uczniowie wszystkich klas SP nr 365 spotkali się w auli, by w uroczystym skupieniu obejrzeć prezentację poświęconą życiu i działalności Wojciecha Zawadzkiego oraz wysłuchać prelekcji pani Jolanty Ceglińskiej na jego niezwykłej osoby. Była to kolejna okazja, by przypomnieć sobie dokonania tak zasłużonego dla całej dzielnicy Białołęka człowieka. Dzieci i młodzież szczególnie potrzebują przecież  autorytetów, bohaterów, ludzi godnych naśladowania, zasłużonych w lokalnej historii. I takim właśnie wzorem pozostaje dla całej społeczności Białołęki patron SP nr 365 – profesor Wojciech Zawadzki.

  • Bal Karnawałowy w Naszej Szkole

    Bal Karnawałowy w Naszej Szkole

    20 lutego w naszej szkole odbył się niezwykły Bal Karnawałowy! W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-6, którzy z radością i zaangażowaniem przygotowali fantastyczne przebrania.

    Na parkiecie można było spotkać księżniczki, policjantów, piłkarzy, karateków, a nawet samego Harry’ego Pottera! Kolorowe stroje, dobra muzyka i radosna atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie. Nie zabrakło także konkursów i zabaw, które dostarczyły dzieciom wielu emocji i śmiechu.

    Bal karnawałowy to zawsze wyjątkowy czas w naszej szkole – pełen magii, radości i niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia i już nie możemy doczekać się kolejnego balu!

  • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

    BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

     

    ABC BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS FERII ZIMOWYCH

    • Nie zjeżdżaj na sankach, nartach na drogi i ulice.
    • Nie zjeżdżaj z górek porośniętych drzewami.
    • Nie rzucaj śnieżkami w pieszych, samochody lub okna.
    • Bez opieki dorosłych nie wchodź na zamarznięte rzeki, stawy czy jeziora.
    • Korzystaj tylko z lodowisk specjalnie przygotowanych do zabaw.
    • Nie nawiązuj kontaktów z obcymi osobami.
    • Zachowaj szczególną ostrożność w czasie przechodzenia przez ulicę.
    • W razie potrzeby, np. w przypadku zabłądzenia, o drogę najlepiej pytaj policjanta lub inną osobę w mundurze.

    WSZYSTKIM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH FERII !

  • Nasi mali artyści - Bezpieczne ferie

    Nasi mali artyści - Bezpieczne ferie

     

    31 stycznia uczniowie klasy 2a przygotowali wyjątkowe przedstawienie na temat bezpiecznych ferii. W ciekawy i zabawny sposób przypomnieli swoim kolegom i koleżankom najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

    Dzięki ich występowi wszyscy uczniowie mogli dowiedzieć się, jak unikać niebezpieczeństw i spędzić ferie w sposób radosny, ale przede wszystkim bezpieczny!

  • My się zimy nie boimy!

    My się zimy nie boimy!

    Zima w pełni, a my nie tracimy okazji, by aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu! Uczniowie klasy 4 B pod opieką Pani Ewy Binkowskiej udowodnili, że wychowanie fizyczne może być świetną zabawą niezależnie od temperatury.

    Zamiast tradycyjnych zajęć w sali gimnastycznej uczniowie wybrali się na boisko szkolne, gdzie czekała na nich prawdziwa zimowa przygoda. Wszyscy byli odpowiednio ubrani – ciepłe kurtki, rękawiczki, czapki i szaliki sprawiły, że nawet chłodny wiatr nie przeszkodził w ruchu na świeżym powietrzu.

    Ruch to zdrowie – także zimą!

    Z niecierpliwością czekamy na kolejne zimowe lekcje WF-u. Bo przecież my się zimy nie boimy!

  • Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole!

    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w naszej szkole!

    Od grudnia 2024 roku w naszej szkole trwała wyjątkowa akcja wspierająca Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki ogromnej życzliwości i zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli udało nam się stworzyć wiele wspaniałych inicjatyw, które przyczyniły się do tego szczytnego celu.

    Słodkie czwartki – słodka pomoc

    Jednym z kluczowych elementów naszej zbiórki były „Słodkie czwartki”. W tych dniach społeczność szkolna miała okazję wspierać WOŚP poprzez zakup domowych wypieków przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a każdy zakupiony smakołyk był krokiem w stronę wspólnego celu – pomocy potrzebującym.

    Sportowe emocje na Torze Ninja WOŚP

    16 stycznia 2025 r. odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod hasłem „Wrzuć złotówkę za wejściówkę”. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje siły i zręczność na „Torze Ninja WOŚP”, gdzie nie brakowało sportowych emocji, rywalizacji i przede wszystkim dobrej zabawy.

    Wielki finał pełen atrakcji

    Kulminacją naszych działań był finał zbiórki, który odbył się 22 stycznia 2025 r.. Był to dzień pełen radości i integracji całej społeczności szkolnej. Odbył się mecz Uczniowie vs. Rodzice, który wzbudził wiele emocji i doping kibiców. Dodatkowo można było odwiedzić kiermasz różności, zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce, a także wziąć udział w licytacjach atrakcyjnych gadżetów. Na wszystkich czekały również pyszności w naszej kawiarence.

    Niedzielna kwesta na rzecz WOŚP

    Zwieńczeniem akcji było zbieranie datków do puszek WOŚP przez naszych uczniów w niedzielę 26 stycznia 2025 r.. Dzięki ich zaangażowaniu i hojności darczyńców mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła.

    Wspólnie zebraliśmy 16104,17 złotych. Co jest naszym nowym szkolnym rekordem!

    Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tegoroczne działania na rzecz WOŚP – każda złotówka, każdy gest i każda chwila poświęcona na organizację tych wydarzeń miały ogromne znaczenie!

    Siema

  • W zgodzie z leśnymi mieszkańcami

    W zgodzie z leśnymi mieszkańcami

     

    W zgodzie z leśnymi mieszkańcami - odkrywamy tajemnice dzikiego życia!

    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowej lekcji plenerowej zorganizowanej przez Lasy Miejskie w Warszawie, pt. Dzik jest dziki - czyli jak żyć w zgodzie z mieszkańcami lasu.

    Dzięki tej interaktywnej lekcji dzieci dowiedziały się, jak różne gatunki radzą sobie w trudnych zimowych warunkach, oraz jak ważna jest równowaga w ekosystemie. To doskonała okazja, by w praktyce poznać przyrodę i zrozumieć, jak żyć w harmonii z naturą.

     

  • Odkrywamy zimowy świat przyrody

    Odkrywamy zimowy świat przyrody

    Odkrywamy zimowy świat przyrody - odpoczynek zwierząt i roślin w Kamieniu Edukacyjnym!

    W ramach wycieczki edukacyjnej uczniowie klasy 2c uczestniczyli w lekcji w Kamieniu Edukacyjnym pt. Przybliżenie uczniom znaczenia odpoczynku zimowego w cyklu życiowym zwierząt i roślin. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać fascynujące mechanizmy przystosowań zwierząt i roślin do zimowych warunków. Dowiedziały się, jakie strategie przetrwania stosują różne gatunki, takie jak hibernacja, zimowanie czy spoczynek, oraz jak te procesy wpływają na ich rozwój i przetrwanie. Dzięki interaktywnym metodom nauki, uczniowie zyskali nowe spojrzenie na zimową przyrodę, a także lepiej zrozumieli zmiany zachodzące w ekosystemach w tym okresie.

  • "Ratujemy i Uczymy Ratować”

    "Ratujemy i Uczymy Ratować”

    W I semestrze roku szkolnego 2024/2025 nasza szkoła uczestniczyła w realizacji Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować”. Przed feriami zimowymi uczniowie klas I-III zostali przeszkoleni z zasad udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie swym zakresem obejmowało tematy:

    • Bezpieczeństwa;

    • Sprawdzanie przytomności;

    • Wzywanie pomocy;

    • Sprawdzenie oddechu;

    • Ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej;

    • Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej;

    Wszyscy uczniowie podeszli do zagadnienia z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem i powagą.

     

    Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zajęciach.

    Szkolni kordynatorzy projektu: Elżbieta Kotecka, Paulina Ćwiek- Górecka

  • Zajęcia na lodowisku

    Zajęcia na lodowisku

    W styczniu nauczyciele wychowania fizycznego realizowali lekcje wychowania fizycznego na lodowisku przy ul. Strumykowej - A. Bielarski, 5c chłopcy, K. Gronowski, 5c dziewczęta, 5a chłopcy, D. Słomińska klasa 4c.

    Celem tego zadania było promowanie zdrowego stylu życia, rozwijanie sprawności fizycznej uczniów, dbałość o dobre samopoczucie uczniów. Podczas zajęć omówiono:

     - zasady bezpiecznego korzystania z lodowisk sztucznych,

     - zagrożenia wynikające z zabaw na zamarzniętych akwenach,

     - zasady samoasekuracji i zachowanie podczas upadku na lodzie.

  • Mały Mistrz - jesień 2024

    Mały Mistrz - jesień 2024

    W sierpniu 2024r. Pani Dorota Słomińska za zgodą pani Dyrektor Wandy Walkowiak zgłosiła szkołę do udziału w ogólnopolskim programie finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki MAŁY MISTRZ. więcej »

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 365 im. Wojciecha Zawadzkiego
    ul. Płużnicka 4
  • (22) 811-26-08
    (22) 814-08-41

Galeria zdjęć