Z wielką radością uczniowie klasy 2c gościli dziś dzieci z zerówki sąsiadującego z nami Przedszkola nr 428. Oprowadziliśmy naszych młodszych kolegów po szkole – pokazaliśmy im klasy, bibliotekę, szatnie oraz opowiedzieliśmy, jak wygląda nauka w naszej szkole.
Razem sialiśmy ozdobne słoneczniki 🌻, które przedszkolaki zabrały ze sobą do domu, by tam je pielęgnować i obserwować, jak rosną. To była świetna zabawa i wyjątkowa lekcja przyrody!
🎁 Dziękujemy za upominki!
Z całego serca dziękujemy za piękne i pachnące niespodzianki, które przynieśli nam goście – słodkie ciasteczka i kolorowe mydełka były cudownym gestem i sprawiły nam wiele radości!
Mamy nadzieję, że przedszkolakom spodobała się nasza szkoła i że spotkamy się z nimi już we wrześniu jako nowymi uczniami! 😊
8 kwietnia nasze dzielne piłkarki nożne z klas 4–6 reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Dzielnicy Białołęka, rozgrywanych w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży!
Były emocje, zwycięstwa i porażki, ale przede wszystkim piękna gra, walka do końca i wspaniała drużynowa atmosfera.
Niestety, do awansu zabrakło zaledwie jednego punktu…
Jesteśmy z Was bardzo dumni – brawo, dziewczyny!
Opiekunem zespołu była Pani Ewa Binkowska
2 kwietnia nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, solidaryzując się z osobami w spektrum autyzmu i ich rodzinami.
Wielu uczniów i nauczycieli ubrało się tego dnia na niebiesko, czyli w kolorze symbolizującym autyzm i wyraz naszego wsparcia. Podczas zajęć oglądaliśmy filmy i rozmawialiśmy o autyzmie, bo tylko wiedza i świadomość pomagają przełamywać bariery. Na terenie szkoły przysiadły niebieskie motyle, a cała społeczność szkolna stworzyła wielkie niebieskie serce, będące dowodem na to, że potrafimy okazać empatię i otwartość.
- Teatr Dobrego Serca zaprezentował Bajkę Emmanuel. Jest to ciepła opowieść o kolorowych gąsienicach. Bajkowa sceneria oraz ciekawie opowiedziana historia dostarczyła uczniom wielu interesujących przeżyć.
- Od poniedziałku do środy gościliśmy w szkole projektanta, ilustratora i autora książek dla dzieci, pana Krzysztofa Kiełbasińskiego. Uczniowie poznali tajniki tworzenia książek, ilustracji oraz mieli okazję układać własne rymowane wierszyki.
- W czwartek uczniowie obejrzeli pokaz Iluzjonisty Macieja Piskorza. Jego styl oraz unikatowy humor nie dadzą się zapomnieć długo po pokazie.
- W piątek, 4 kwietnia dzieci z klas młodszych ćwiczyły układy taneczne. Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w koncercie piosenki dziecięcej i młodzieżowej Pawła Jesionowskiego. Jest to artysta pełen energii, który zagwarantował wspaniałą zabawę! Nie obyło się bez wspólnych zdjęć i rozdawania autografów.
Nasza najmłodsza drużyna po raz pierwszy wzięła udział w turnieju i pokazała prawdziwego ducha walki! Choć Pucharu nie udało się zdobyć, chłopcy z FC Piekiełko wygrali dwa mecze, zbierając cenne doświadczenie na przyszłość.
Duma, zaangażowanie i świetna gra – to dopiero początek!
Brawo, FC Piekiełko!
Trenerem zespołu był Pan Andrzej Bielarski.
Rozpoczynamy miesiąc pełen ruchu i zdrowych nawyków! 🚴♂️🏃♀️ Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do aktywnego spędzania czasu – biegajcie, spacerujcie, ćwiczcie i dbajcie o zdrową dietę. 🥦🍎
Razem możemy zrobić coś dobrego dla naszego zdrowia! 📸💚
#AktywnyKwiecień #Zdrowie #RuchToZdrowie #Sport #ZdroweOdżywianie
W marcu chętni uczniowie klas 1-3 wieźli udział w konkursie plastycznym “Pierwsze wiosenne kwiaty”. Wykonali wiele kreatywnych i pięknych prac.
Nagrody zostały przydzielone ex aequo:
I miejsce - Zofia Zakrzewska (1b) oraz Zofia Zarębska (2a)
II miejsce - Zofia Kosińska (1b) oraz Hanna Obolewicz (2c)
III miejsce - Lena Pożarowszczyk (3b) oraz Sebastian Abramowicz (3b)
Nagrody ufundowała Rada Rodziców.
Laureatom gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!
Już po raz kolejny Samorząd Uczniowski zachęcał, aby dzień 1 kwietnia był w naszej szkole Dniem bez plecaka. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie i uczennice nie zawiedli i wymyślili przeróżne sposoby na przyniesienie podręczników, zeszytów, książek i innych przyborów szkolnych. Pomysły wzbudziły ogromne zainteresowanie i uśmiech na twarzach innych uczniów i nauczycieli :D
Głównym celem tego dnia jest zwrócenie uwagi na dostęp do edukacji milionów dzieci, które chodzą do szkoły w dużo trudniejszych warunkach, a na plecak po prostu ich nie stać. Chodzi o to, by uświadomić sobie, że dla wielu dzieci na świecie dostęp do edukacji to luksus, a noszenie książek i przyborów szkolnych w plastikowych torbach czy reklamówkach jest codziennością. Jest to również doskonała okazja do promowania kreatywności, pomysłowości i sprytu oraz integracji społeczności szkolnej.
Zobaczcie sami…
Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2025 r.
25.03.2025r. uczniowie klas 2b,2c, 3a, 1b uczestniczyli w spotkaniu z podróżnikiem i fotografem Robertem Gondkiem zorganizowanym przez Białołęcki Ośrodek Kultury. Podczas spotkania przenieśliśmy się w świat dzikiej Afryki poznaliśmy język Suahili! Po lekcji obejrzeliśmy cudowny film o przyjaźni i poświęceniu pt.: „Kumba”. Tę lekcję będziemy długo pamiętać.
21 marca w pierwszy dzień wiosny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję Dzień Kolorowej Skarpetki. Jest to symboliczna akcja związana z obchodami Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada właśnie 21 marca. W tym dniu ludzie na całym świecie zakładają dwie różne, kolorowe skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa oraz ich rodzinami.
Dlaczego skarpetki? Bo chromosomy mają kształt podobny do skarpetek, a osoby z zespołem Downa posiadają trzeci chromosom 21 pary - stąd data akcji.
21 marca klasa 4B wzięła udział w niezwykle interesującej lekcji w kinie pt. Czy social media mogą być toksyczne?
Podczas seansu uczniowie mieli okazję zastanowić się nad wpływem mediów społecznościowych na nasze życie, dowiedzieć się o ich zaletach i zagrożeniach oraz nauczyć się, jak korzystać z nich w sposób odpowiedzialny. Media społecznościowe na stałe już wpisały się w naszą rzeczywistość. Najpopularniejsze z nich, Facebook, kończy w tym roku 20 lat! To oznacza, że rośnie kolejne pokolenie, które nie zna świata bez social mediów.
Musimy ten fakt zaakceptować, ale nie możemy zapominać o niebezpieczeństwach, które, oprócz oczywistych korzyści, ze sobą niosą. Z jednej strony, dają nam możliwość utrzymywania kontaktów społecznych, tak istotnych, zwłaszcza dla młodych, są świetnym źródłem informacji, ale są też pełne fake newsów, patotreści i przemocy czy złośliwego oprogramowania kradnącego nasze dane. Materiały wysokiej i niskiej jakości mieszają w nich ze sobą i niełatwo je odróżnić.
O Lekcji:
- podczas lekcji uczniowie odkryli znaczenie słowa toksyczne
- dowiedzieli się co oznacza: catfishing, cyberbullying i multitasking
- jak działa bańka informacyjna i dlaczego social media zamykają nas w niej?
- zobaczyli jak media społecznościowe zmieniły sposób komunikacji?
- przekonali się co zrobić, żeby nie wpływały one negatywnie na nasze życie i nie odbierały nam dobrych relacji z rodziną i przyjaciółmi w realu.
18 marca klasa 3b miała okazję wziąć udział w wyjątkowych warsztatach w pracowni Artlab. W twórczej atmosferze samodzielnie tworzyli pachnące mydełka, czerpiąc radość z kreatywnej pracy!
13 marca uczniowie klas: 1b, 2a, 2c oraz 3c uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Miodobranie”. Podczas spotkania z pszczelarzem uczniowie dowiedzieli się, jak wygląda życie w ulu, kim jest królowa pszczół i jakie zadania mają robotnice oraz jakie znaczenie odgrywają pszczoły w przyrodzie. Uczestniczyli w pokazie „Miodobrania” – pokazie wirowania miodu w miodarce, kolejno samodzielne wirowali, następnie spróbowali świeżego miodu. Poznali zawód pszczelarza. Każdy uczeń na pamiątkę uczestnictwa w warsztatach otrzymał słoiczek miodu.
11 marca 2025r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z p.Marcinem Sadowskim, który przybliżył dzieciom z klas młodszych starosłowiańskie zwyczaje i obrzędy związane z nadejściem wiosny.
Dzieci wysłuchały opowieści, obejrzały ilustracje i zdjęcia, dla wielu była to okazja do pierwszego kontaktu z kulturą słowiańską.
Jak co roku uczennice i uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym. Jesteśmy z nich bardzo dumni i z radością informujemy, że wśród tegorocznych Laureatów konkursu znaleźli się:
Michał Kolasa kl.2 – 11 miejsce w kraju
Aleksandra Adamska kl.2 – 15 miejsce w kraju
Aleksander Kaczmarczyk kl.2 – 15 miejsce w kraju
Michał Sawin kl.2 – 15 miejsce w kraju
Lila Tyma kl.2 – 15 miejsce w kraju
Wojciech Wandel kl.2 – 15 miejsce w kraju
Radosław Kasprzycki kl.2 - 17 miejsce w kraju
Natalia Łozińska kl. 2 – 17 miejsce w kraju
Wojciech Przasnek kl.2 – 17 miejsce w kraju
Aleksandra Lewaszon kl.2 – 18 miejsce w kraju
Cezary Klucznik kl.2 – 19 miejsce w kraju
Matylda Michaluk kl.2 – 19 miejsce w kraju
Wojciech Działa kl.3 - 19 miejsce w kraju
Alicja Łukaszewska kl.3 – 19 miejsce w kraju
Piotr Strapczuk kl.3 – 20 miejsce w kraju
Alan Tyburek kl.3 – 20 miejsce w kraju
Zofia Wasiak kl.4 – 12 miejsce w kraju
Ignacy Kaleta kl.4 – 18 miejsce w kraju
Aleksandra Zygmunt kl.4 – 19 miejsce w kraju
Ewa Kokocińska kl.4 – 20 miejsce w kraju
Filip Kozysa kl.5 – 14 miejsce w kraju
Izabela Dulińska kl.5 – 20 miejsce w kraju
Bogdan Kuzmenko kl.8 – 19 miejsce w kraju
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, ambitnie reprezentowali siebie i naszą szkołę, współzawodniczyli z rówieśnikami z całej Polski.
W dniu 06.03.2025r. w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w apelu upamiętniającym Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Uczniowie klasy 8a oraz 8b pod kierunkiem nauczycielek historii, przygotowali montaż słowno muzyczny z tej okazji. Uczniowie uczestniczący w apelu dowiedzieli się wielu ważnych informacji na temat historii Polski po II wojnie światowej, dziejach i losach niektórych żołnierzy wyklętych oraz skąd wzięła się nazwa tego święta narodowego.
3 marca 2025 roku obchodziliśmy 111. rocznicę urodzin patrona naszej szkoły – profesora Wojciecha Zawadzkiego. Był wychowawcą młodzieży, nauczycielem i społecznikiem. Należał do tych ludzi, którym obca jest pogoń za zaszczytami i karierą. Jego wielkość polegała przede wszystkim na tym, że był człowiekiem prawym niezależnie od okoliczności i wiernym, niemodnym dziś, religijnym i patriotycznym wartościom, zamykającym się w haśle „Bóg, Honor, Ojczyzna”. W pracy pedagogicznej największym jego marzeniem było wychować swoich uczniów na porządnych ludzi i dobrych Polaków. Był bohaterem cichym i na pozór mało efektownym. Nie walczył z bronią w ręku, a jednak miał ogromne zasługi w walce o młode umysły, tak z niemieckim okupantem podczas II wojny światowej, jak i z komunistycznymi władzami po wyzwoleniu.
Z okazji święta tego wybitnego pedagoga uczniowie wszystkich klas SP nr 365 spotkali się w auli, by w uroczystym skupieniu obejrzeć prezentację poświęconą życiu i działalności Wojciecha Zawadzkiego oraz wysłuchać prelekcji pani Jolanty Ceglińskiej na jego niezwykłej osoby. Była to kolejna okazja, by przypomnieć sobie dokonania tak zasłużonego dla całej dzielnicy Białołęka człowieka. Dzieci i młodzież szczególnie potrzebują przecież autorytetów, bohaterów, ludzi godnych naśladowania, zasłużonych w lokalnej historii. I takim właśnie wzorem pozostaje dla całej społeczności Białołęki patron SP nr 365 – profesor Wojciech Zawadzki.
20 lutego w naszej szkole odbył się niezwykły Bal Karnawałowy! W zabawie wzięli udział uczniowie klas 1-6, którzy z radością i zaangażowaniem przygotowali fantastyczne przebrania.
Na parkiecie można było spotkać księżniczki, policjantów, piłkarzy, karateków, a nawet samego Harry’ego Pottera! Kolorowe stroje, dobra muzyka i radosna atmosfera sprawiły, że wszyscy bawili się znakomicie. Nie zabrakło także konkursów i zabaw, które dostarczyły dzieciom wielu emocji i śmiechu.
Bal karnawałowy to zawsze wyjątkowy czas w naszej szkole – pełen magii, radości i niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wspaniałego wydarzenia i już nie możemy doczekać się kolejnego balu!
ABC BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA SIĘ PODCZAS FERII ZIMOWYCH
WSZYSTKIM ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH FERII !