Piątek 10.05.2024
liczba odwiedzin: 5421944

Erasmus 2022-2027

Projekt „Aktywny obywatel” 2022-2023

Wizyta w Polsce 27-31.03 2023 r.

Plik do pobrania:

Opis_programu_wizyty_w_Polsce.pdf

Mobilność uczniów w Berlinie

Uczniowie z 4 krajów (Niemiec, Hiszpanii, Serbii i Polski) pracowali w międzynarodowych grupach nad tematem dotyczącym demokracji, praw człowieka, wolności i równości. Uczestnicy brali udział w pracach samorządu szkolnego, w zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych poznając niemiecki system edukacji. Przeprowadzili wywiad z nauczycielami uczącymi w klasie ukraińskiej na temat integracji uchodźców ze społecznością szkolną. Obserwowali i dokumentowali rozwiązania ekologiczne stosowane w szkole i w Berlinie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach na temat różnych form demokracji w rozwiniętych krajach europejskich. Efektem pracy w grupach były plakaty, piosenki i przemowy, które zostały wyeksponowane lub wygłoszone w ostatnim dniu podczas podsumowania mobilności. W trakcie zwiedzania Muru Berlińskiego i wycieczek do Parlamentu Niemieckiego oraz Centrum Pamięci Niemieckiego Ruchu Oporu uczestnicy poznali historię rozwoju demokracji w Niemczech. Uczniowie porozumiewali się w języku angielskim oraz wykorzystywali nowoczesne technologie informacyjne, aplikacje, strony internetowe.

Berlin_-_prezentacja_polski.odp                                                  Berlin_video_ang.mp4

Projekt współpracy międzynarodowej Erasmus+

„Aktywny obywatel”

Regulamin rekrutacji uczniów do wyjazdów do krajów partnerskich

1. Powołanie komisji rekrutacyjnej.
  2. Zgłoszenie kandydatów – rodzice podpisują deklarację w terminie 3 dni od jej otrzymania podczas zebrania z wychowawcą. (zał. Nr 1)
  3. Weryfikacja poziomu znajomości języka angielskiego – kandydat/ka musi potrafić porozumieć się w sytuacjach szkolnych – oceny dokonuje uczący go/ją nauczyciel języka angielskiego.
  4. Ocena zachowania (kultura osobista kandydata) – konsultacja z wychowawcą oraz nauczycielami uczącymi kandydata/kę.
  5. Ocena stopnia zaangażowania się kandydata/ki w zadania projektowe – ocena kwestionariusza. (zał. Nr 2)
  6. Ocena stopnia zaangażowania się rodziców kandydata/ki w pomoc przy organizacji wizyty uczniów ze szkół partnerskich w SP 365 w marcu 2023 – ocena deklaracji rodziców. (zał. Nr 3)
  7. Wyłonienie kandydatów według następującego klucza (zgodnie z celami zapisanymi we wniosku aplikacyjnym - (zał. Nr 4):
  • a) 5 uczniów z klasy dwujęzycznej (8a)
  • b) 2 uczniów z mniejszymi szansami (priorytet UE), tj uczniów przybyłych z Ukrainy po 24.02.2022.
  1. Dyrektor szkoły będzie nadzorował proces rekrutacji oraz dokona ostatecznej weryfikacji kandydatów.

Załącznik Nr 1 - Deklaracja_rodzica_-_wyjazd_do_Berlina_20-26.11.2022.doc

Załącznik Nr 2 - Kwestionariusz_ucznia_zal_2.docx