Niedziela 28.04.2024

Mój plan na przyszłość

Projekt edukacji ekonomicznej 2022

Mój plan na przyszłość

W szkole od maja 2022 r. realizowana jest druga edycja projektu edukacyjnego współfinansowanego przez NBP.

W trakcie warsztatów skierowanych do najmłodszych uczniów będą poruszane zagadnienia z przyjętych obszarów:

1. Pieniądz:

Ekonomia co to takiego, Wymiana barterowa, Zabawa w bank, Historia i funkcje pieniądza, W mennicy, Numizmatyka - kolekcje;

2. Przedsiębiorczość:

Pozyskiwanie funduszy, Reklama, jak dotrzeć do odbiorców, Etyka w biznesie - zabawa w sklep, wycena i wybór towarów, wspieranie polskiej gospodarki, Mój plan na przyszłość - moja firma;

3. Gospodarowanie budżetem domowym:

Matematyka w domu, Planowanie wydatków, Budżet, na czym i jak oszczędzać, Pożyczanie pieniędzy;

4. Przeciwdziałanie wykluczeniu finansowemu - wzrost świadomości ekonomicznej wśród dzieci z orzeczeniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W trakcie warsztatów uczestnicy będą rozwijali wiedzę ekonomiczną, rozwiązywali zagadki, quizy, grali w gry planszowe i korzystali z materiałów edukacyjnych zakupionych ze środków NBP, w ramach konkursu plastycznego wykonają projekt karty płatniczej, pojadą na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP, gdzie animator opowie o historii pieniądza, płacidłach, pierwszych pieniądzach na ziemiach polskich, odwiedzą skarbiec i będą mogli spróbować podnieść sztabkę złota, podziwiać kolekcję złotych monet z całego świata, czy w końcu zbierać monety ze złotego deszczu podczas pokazu w sali multimedialnej.

Realizacja założonych celów edukacyjnych projektu przyczyni się do rozwoju wiedzy  ekonomicznej we wskazanych obszarach.

Koordynatorem i autorem projektu „Mój plan na przyszłość”  jest Dorota Słomińska.