Niedziela 28.04.2024

Projekty krajowe

Szkolny Klub Sportowy 2023

Od drugiego semestru nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji programu „Szkolny Klub Sportowy” finansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Uczestnikami Programu SKS są uczniowie klas 1c, 2a i 4b. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Celem Programu jest m.in. stworzenie warunków do stymulowania i kształtowania nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież

- promocja zdrowego i aktywnego stylu życia

- stworzenie warunków do poprawy sprawności fizycznej, stanu zdrowia oraz jakości życia dzieci i młodzieży, w tym profilaktyka nadwagi i otyłości

- zwiększenie oferty ogólnodostępnych, bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Inicjatorem Programu jest pani Dorota Słomińska, która złożyła wniosek do Operatora wojewódzkiego, osobą realizującą zajęcia jest również pan Krzysztof Gronowski.