Wtorek 07.05.2024

Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

Zadania z poprzednich edycji OMG

Rozpoczynamy VIII edycję Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w VIII edycji OMG! Dostępne są już treści zadań części korespondencyjnej oraz ważne informacje dotyczące zawodów pierwszego stopnia. Zwracamy uwagę, iż nastąpiły zmiany w sposobie przesyłania rozwiązań zadań części korespondencyjnej. Dostępny jest także nowy regulamin Olimpiady obowiązujący w roku szkolnym 2012/13.

Najlepszym sposobem przygotowania się do zawodów OMG jest samodzielne rozwiązywanie zadań, dlatego w wolnych chwilach zajrzyj do proponowanych plików.

Liga zadaniowa Obozu Naukowego OMG: III seria (wrzesień 2012)

Kolejna seria ligi zadaniowej Obozu Naukowego OMG za nami. Zachęcamy do zapoznania się z rozwiązaniami zadań II serii. Dostępny jest już także kolejny, III zestaw zadań Ligi (wrzesień 2012).

Liga zadaniowa Obozu Naukowego OMG: II seria (sierpień 2012)

Dostępne są już rozwiązania zadań I serii Ligi zadaniowej Obozu Naukowego (lipiec 2012), a także treści zadań II serii Ligi (sierpień 2012).

Kwadrat - Gazetka Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów

Zamieszczane są w niej ciekawostki dotyczące Olimpiady, propozycje kółek matematycznych, informacje o naukowych sukcesach uczestników OMG oraz inne artykuły związane z Olimpiadą Matematyczną.

W ramach przygotowań do konkursu rozwiąż zadania z Gazetki Kwadrat nr 4 i 5

Gazetka nr 4

Gazetka nr 5

Liga zadaniowa Obozu Naukowego OMG: I seria (lipiec 2012)

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi startuje liga zadaniowa Obozu Naukowego OMG. W comiesięcznych seriach będzie proponować uczestnikom i sympatykom Olimpiady ciekawe zadania, z których część będzie nawiązywała do metod poznanych na Obozach Naukowych OMG. Dostępna jest już I seria (lipiec 2012). Życzymy miłych wakacji i przyjemnej zabawy!

Wprowadziła: Grażyna Skierska
Publikowano: 2012-07-17