Czwartek 09.05.2024

Opowieści dziwnej treści,

czyli co nauczyciel może usłyszeć od ucznia

• Uczeń z klasy 1 mówi do nauczyciela: „Ma pani kolczyki jak baterie”.
  • Nauczyciel słyszy od uczennicy: „Ma pani kolczyki łapacze snów”.
  • Nauczyciel jest elegancko ubrany. Uczeń komentuje: „Jak pani  jest dzisiaj wyszykowana”.
  • Uczeń na stołówce nie jest w stanie dojeść pierogów, podchodzi do nauczyciela z pytaniem: „Czy mogę oddać jednego pieroga, bo mi się odbiło?”.
  • Uczeń się pyta się nauczyciela: „Proszę pani która jest godzina?” Odpowiedź: „11.15”. Na co słyszy: „Dobra jest pani w tym”.
  • Uczeń pyta nauczyciela: „czy pani jeździ do pracy autostopem”?
  • Rozmowa uczniów: „Nie przerywaj mi”. „To ty mi nie przerywaj, ważne rzeczy mówię!”.
  • Nauczyciel wychodzi z dziećmi na plac zabaw. Dokładnie w tym samym momencie po ucznia przychodzi mama. Uczeń pyta nauczyciela: „Czy może pani porozmawiać z moją mamą?”. Nauczyciel zaskoczony pytaniem dopytuje: „Na jaki temat?”. Odpowiedź: „Jakikolwiek, bo chcę się pobawić na dworze!”.
  • Na placu zabaw nauczyciel słyszy jak uczniowie rzucają kamieniami o blachę. Na pytanie dlaczego tak robią, słyszy: Chcieliśmy rozwalić kamień”.
  • Nauczyciel w tłumie dzieci niechcący uderza łokciem dziecko, które podeszło z drugiej strony. Mówi: przepraszam. Uczeń odpowiada: Wybaczam.
  • Nauczyciel (klasa 1) zadaje pytania podczas lekcji. Odpowiadają te same osoby. Pyta, dlaczego nie zgłaszają się do odpowiedzi pozostali. Po czym słyszy odpowiedź: „Ja próbuję myśleć”.