Piątek 10.05.2024

Międzynarodowy Dzień Strażaka

Sprawozdanie

W związku z przypadającym na dzień 4 maja Międzynarodowym Dniem Strażaka, w ramach zajęć świetlicowych odbył się zdalny informatyczno - plastyczny konkurs pt. „Dzielny strażak”. Uczniowie mieli za zadanie wykonać dowolną ilustrację do tematu konkursu w  programie Paint.

Celem konkursu było wzbudzenie refleksji nad ważną funkcją i potrzebą wspierania działań Straży Pożarnej, zapobieganie powstawaniu pożarów w wyniku niszczycielskiej działalności człowieka, uświadamianie, że wypalanie traw prowadzi do niebezpiecznych skutków na terenach leśnych i chronionych, a w efekcie do wyginięcia różnych gatunków roślin i zwierząt występujących na terenach objętych pożarem.

W ramach konkursu została nawiązana współpraca z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej. Nauczyciele otrzymali materiały edukacyjne do zdalnego nauczania, rodzice uczniów klas młodszych domowy test bezpieczeństwa pożarowego, a uczestnicy konkursu prezent – szablon wozu strażackiego do samodzielnego złożenia.

Poniżej zamieszczamy listę laureatów oraz osób wyróżnionych:

I miejsce – Karol z klasy 1a

II miejsce – Gustaw z klasy 1b